Tradycyjne palenie wiąże się z dymem, który ku bolączce wielu placzy po prostu śmierdzi. Naprzeciw problemom przychodzi bongo shisha , cudowna alternatywa papierosów oraz atrakcyjny zamiennik bonga. Nie śmierdzi, kusi delikatnym aromatem dymu, a także różnymi smakami. Dla wielu palaczy stanowi “zdrowszy” zamiennik dymu tytoniowego. Jak to z shisha jest?

Korzenie shishy sięgają kultury bliskowschodniej, której zwyczaje przywędrowały do Europy i Polski. Teraz także w naszym kraju dzielenie się shishą ze znajomymi podczas wspólnych wypadów stało się niemal zwyczajem. Polacy, zwłaszcza Ci młodzi, bardzo pozytywnie przyjęli shishę w swoich kręgach. Na przestrzeni lat, powstało wiele lokali które w swoich usługach udostępniają shishe dla swoich gości. Jak się okazało shisha stanowi idealny dodatek do drinków, jedzenia lub po prostu urozmaica gościom pobyt w lokalach, a także wpływa na ich integrację. Do wyboru jest nie tylko coraz więcej rodzajów shishy, ale także usługodawcy zapewniają ciekawy wybór różnorodnych i wielosmakowych specjalnych tytoni.

Goście pubów jak i osoby prywatne we własnych mieszkaniach mogą zachwycać się dymem o zapachu banana, maliny czy czekolady. Shisha swoje miejsce znalazła w wielu domach. Czasem urozmaica domowe spotkania, a innym razem zabija nudę podczas wieczornych maratonów telewizyjnych. Dlaczego ludzie tak chętnie sięgają po ten rodzaj palenia? Przede wszystkim, dlatego, że panuje przekonanie, że dym przefiltrowany przez tę fajkę wodną, podobnie jak bongo, stanowi alternatywę dla toksycznego dymu tytoniowego. Ponadto shishę można kupić niemal wszędzie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę fajki wodnej oraz miasto. Natychmiast znajdziesz na mapie w swoim mieście wiele stacjonarnych punktów. Dla leniwych również znajdzie się wyjście w postaci sklepów internetowych, które dostarczą cudowny urozmaicacz czasu wprost pod Twoje drzwi.

Shisha – jak to działa?

 

 

 

Co sprawia, że shisha działa i pozwala nam delektować się różnymi smakami tytoniu? Sekret tkwi w jej składzie. W jej skład wchodzi:

  • szklany dzban – napełnia się go wodą;
  • cybuch – do którego wlewa się tytoń owocowy;
  • korpus – rura łącząca dzban z cybuchem;
  • wąż – przez który wciąga się dym do płuc.

Do palenia sziszy niezbędny jest tytoń, najczęściej smakowy. Nabija się nim cybuch, po czym okrywa folią aluminiową. Następnie należy na wierzch folii nałożyć rozgrzany węgiel. Teraz można wdychać dym i delektować się jego smakiem.

Jak mądrze korzystać z shishy?

Jak wiadomo, palenie w żadnej formie nie jest do końca zdrowe. Tak jest też w przypadku shishy i palonego tytoniu smakowego. Jeżeli należymy jednak do grono zagorzałych palaczy i rzucenie palenia nie wchodzi w grę lub po prostu lubimy zapalić sobie od czasu do czasu możemy chociaż spróbować zminimalizować niechciane interakcje zachodzące podczas palenia shishy.

  1. Używajmy swoich ustników i nie dzielmy się nimi.
  2. Palmy w pomieszczeniu, gdzie mamy stały dopływ świeżego powietrza, a wybierając pub kierujmy się do tych posiadających wentylację.
  3. Róbmy przerwy między zaciągnięciami.
  4. Celebrujmy każde palenie shishy. Damy tym samym naszemu organizmowi czas na regenerację.

angielski francuski niemiecki włoski hiszpański szwedzki duński